Kakė Makė - mamos akimis

04/02/2017

Vienas mylimiausių vaikų šiandienos personažų Lietuvoje yra Kakė Makė. Spalvoti ir linksmi knygelių paveikslėliai traukia mažųjų akytes ir skatina smalsumą. Turinys įdomus ir neprailgstantis, puikiai tinkantis vakaro skaitinukams prieš keliaujant į sapnų karalystę. Tiesą sakant, knygelių tekstas yra skirtas ir patiems tėveliams.

Knyga "Kakė Makė ir pavogtas laikas" yra puikus priminimas visiems tėveliams. Kiek kartų per dieną mes būname pernelyg užsiėmę, kiek kartų mažiesiems pasakome, kad "neturiu laiko", "vėliau", "eik pažaisk dabar". Taip, atlikti darbus mums visiems reikia, bet ar juos skubame greičiau pabaigti, o baigę nesiimame kitų mažiau reikšmingų veiklų? Mūsų dėmesys ir meilė vaikams yra lyg vanduo ar maistas, be kurių neįmanoma gyventi.

Kuomet pagaliau ateiname pas vaikus - ar nuoširdžiai visą dėmesį skiriame tik jiems? Ar tomis buvimo kartu valandomis mūsų dėmesys neklaidžioja po TV ekraną, mobilų telefoną, planšetę ar žurnalą?  Jei vis tik mūsų akys nukrypsta kažkur kitur, labai tikėtina, kad vaikas perims tokį elgesio modelį ir ateityje, mes gausime lygiai tiek dėmesio ar dar mažiau iš savo paaugusių ar suaugusių atžalų.

O ar visuomet girdime ką mums mažieji sako? Knyga "Kakė Makė ir pabėgusios ausys" iliustruoja ne tik vaikų "negirdėjimą", bet puikiai tinka ir suaugusiems, mes taip pat ne visada girdim ir ne visada norim klausytis, ne tik pabiručių, bet ir suaugusiųjų. Mūsų ausys kartais stebuklingai pabėga, nenorėdamos prisiimti pareigų ar įsiklausyti į prašymus.

Todėl būkime atidūs ir dėmesingi, skirkime laiko savo brangiausiems tiek, kiek galime daugiausiai. Juk laikas taip greitai bėga - mažyliai greit užauga, pamažu atitolsta nuo mūsų ir lieka tik prisiminimai. O kiek tų nuostabių prisiminimų turėsime sukaupę, priklauso tik nuo mūsų pačių. Branginkime kiekvieną akimirką praleistą su savo mažais stebuklėliais ir būkime gerais pavyzdžiais. Nuo investuoto laiko ir meilės priklausys mūsų bei vaikų ateitis.